Strona główna

 

Witamy na stronie internetowej żłobka nr 4. "Zając Borówka"

Żłobek nr  4  działa  od grudnia 2019 roku, zlokalizowany jest w północnej części Szczecina przy Szosie Polskiej. Placówka dysponuje 60 miejscami limitowymi dla dzieci do 3 roku życia zorganizowanymi w dwóch  grupach wiekowych. Przestronne sale w każdej grupie gwarantują dzieciom strefę do swobodnej zabawy, wyodrębnioną część jadalną oraz osobne sypialnie.
Budynek żłobka usytuowany jest na parterze  wolnostojącego, piętrowego budynku mieszkalnego z dostępnym parkingiem z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. 
Posiada przestronny i zadbany ogród, w którym dzieci aktywnie spędzają czas.
„Zając Borówka” to placówka, która powstała w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich.
W godzinach od 6.00 do 17.00 świadczymy profesjonalne usługi opiekuńcze, wychowawcze oraz edukacyjne. Placówka zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci, miłą i ciepłą atmosferę, stałą opiekę pielęgniarską oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczo – pedagogiczną, którą dodatkowo wspierają specjaliści: logopeda, psycholog i terapeuta zajęciowy.
Żłobek realizuje Program Powszechnej Dwujęzyczności i Globalne Czytanie.
Dzieci w placówce mają możliwość uczestnictwa w profesjonalnych przedstawieniach teatralnych - przygotowanych z myślą o odbiorach w wieku do 3 lat a także aktywnie spędzać czas na zajęciach rytmicznych i uwrażliwiających na odbiór muzyki.
Przyjęcia do placówki trwają cały rok kalendarzowy.